PIC12LF1572-E/MS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 12F - 8-Bit - 32MHz - 6 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 256 x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 8-MSOP.
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +