PIC12F675-E/MF
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 12F - 8-Bit - 20MHz - 5 I/O - 1.75KB (1K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 64 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 8-DFN-S ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 12F - 8-Bit - 20MHz - 5 I/O - 1.75KB (1K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 64 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 8-DFN-S (6x5).