PIC12F1501T-I/MC
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 12F - 8-Bit - 20MHz - 5 I/O - 1.75KB (1K x 14) FLASH - 64 x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 8-DFN (2x3) - T&R.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +