- MSMCG48A
MSMCG48A
Microchip Technology
TVS Diode - Uni-Dir - 48V Reverse Standoff (Typ) - 53.3V Breakdown (Min) - 77.4V Clamping (Max)@Ipp - 19.4A - 1.5kW - SMCG (DO ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
TVS Diode - Uni-Dir - 48V Reverse Standoff (Typ) - 53.3V Breakdown (Min) - 77.4V Clamping (Max)@Ipp - 19.4A - 1.5kW - SMCG (DO-215AB).