- MSMBJ51A
MSMBJ51A
Microchip Technology
TVS Diode - Uni-Dir - 51V Reverse Standoff (Typ) - 56.7V Breakdown (Min) - 82.4V Clamping (Max)@Ipp - 7.3A - 600W - SMBJ (DO-2 ...
Description
TVS Diode - Uni-Dir - 51V Reverse Standoff (Typ) - 56.7V Breakdown (Min) - 82.4V Clamping (Max)@Ipp - 7.3A - 600W - SMBJ (DO-214AA).