- MSMBJ16CA
MSMBJ16CA
Microchip Technology
TVS Diode - Bi-Dir - 16V Reverse Standoff (Typ) - 17.8V Breakdown (Min) - 26V Clamping (Max)@Ipp - 23.1A - 600W - SMBJ (DO-214 ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
TVS Diode - Bi-Dir - 16V Reverse Standoff (Typ) - 17.8V Breakdown (Min) - 26V Clamping (Max)@Ipp - 23.1A - 600W - SMBJ (DO-214AA).