MIC5203-3.3YM4-TR
Microchip Technology
LDO Regulator Pos 3.3V 0.08A 4-Pin SOT-143 T/R
Description +
Search Keywords: MIC520333YM4TR
  • Part No:
    MIC5203-3.3YM4-TR
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Load Regulation:
    0.38361%
  • Line Regulation:
    0.38360%
  • Maximum Dropout Voltage @ Current:
    0.35@20mA,0.6@80mA V
  • Junction to Ambient:
    2508358°C/W
  • Function:
    LDO8385
  • Junction to Case:
    N/A
  • Dimension:
    2.92 x 1.3 x 1.028356mm(Max)mm
  • Accuracy:
    ±3 %