MCP809T-485I/TT
Microchip Technology
Processor Supervisor 4.725V 3V/3.3V/5V 1 Active Low/Push-Pull Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Description +
Search Keywords: MCP809T485ITT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Microchip Technology
  • Part No:
    MCP809T-485I/TT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Maximum Reset Threshold Voltage:
    4.85 V
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    5.5 V
  • Family:
    MCP809
  • Manual Reset:
    No
  • Maximum Power Dissipation:
    N/A
  • Maximum Reset Active Time:
    N/A
  • Dimension:
    2.9 x 1.3 x 0.95 mm