MCP1711T-22I/5X
Microchip Technology
LDO Regulator Pos 2.2V 0.15A 4-Pin UQFN EP T/R
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
REEL Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: MCP1711T22I5X
especificação +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • fornecedor:
    Microchip Technology
  • Número do item:
    MCP1711T-22I/5X
  • Unidade de medida:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Function:
    LDO
  • Family:
    MCP1711
  • Load Regulation:
    50 mV
  • Line Regulation:
    0.19 %
  • Junction to Case:
    15(Typ) °C/W
  • Maximum Dropout Voltage @ Current:
    0.47@50mA,1.05@150mA V