MCP1316T-26JE/OT
Microchip Technology
Processor Supervisor 2.6V 1 Active Low/Push-Pull Automotive 5-Pin SOT-23 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MCP1316T26JEOT
  • Part No:
    MCP1316T-26JE/OT
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Maximum Power Dissipation:
    240 mW
  • Chip Enable Signals:
    No
  • Maximum Reset Threshold Voltage:
    2.639 V
  • Manual Reset:
    Yes
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    5.5 V