MCP1316MT-31LE/OT
Microchip Technology
Processor Supervisor 3.1V 1 Active Low/Open Drain Automotive 5-Pin SOT-23 T/R
Description +
Search Keywords: MCP1316MT31LEOT
  • Part No:
    MCP1316MT-31LE/OT
  • Maximum Reset Threshold Voltage:
    3.147 V
  • Maximum Power Dissipation:
    240 mW
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    5.5 V