MCP1316MT-23LI/OT
Microchip Technology
Processor Supervisor 2.3V 1 Active Low/Open Drain Automotive 5-Pin SOT-23 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MCP1316MT23LIOT
  • Part No:
    MCP1316MT-23LI/OT
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    5.5 V
  • Maximum Reset Threshold Voltage:
    2.335 V
  • Maximum Power Dissipation:
    240 mW