- MCP101T-485I/TT
MCP101T-485I/TT
Microchip Technology
Processor Supervisor 4.725V 1 Active High/Push-Pull 3-Pin SOT-23 T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description
Search Keywords: MCP101T485ITT
Supplier:Microchip Technology
Part No:MCP101T-485I/TT
HTS:8542390090
COO:TH
ECCN:EAR99
Reel Pack:
3000 -
Battery Backup Switching:No13329
Maximum Reset Threshold Voltage:4.85 V
Chip Enable Signals:No13330
Family:MCP101
Maximum Reset Active Time:N/A
Maximum Power Dissipation:N/A
Maximum Operating Supply Voltage:5.5 V