DSC6003CI2A-016.0000T
Microchip Technology
Oscillator MEMS 16MHz A±25ppm (Stability) CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin CDFN SMD T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: DSC6003CI2A0160000T
  • Part No:
    DSC6003CI2A-016.0000T
    EAR99
    1000
  • Minimum Operating Supply Voltage:
    1.71 V
  • Frequency Aging:
    ±5 ppm/(1st) Year
  • Frequency Stability:
    ±25 ppm
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    3.63 V
  • Maximum Symmetry:
    55 %