DSC1122BI2-114.2850
Microchip Technology
Oscillator MEMS 114.285MHz ±25ppm (Stability) LVPECL 52% 2.5V/3.3V 6-Pin CDFN SMD Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: DSC1122BI21142850
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Microchip Technology
  • Part No:
    DSC1122BI2-114.2850
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Maximum Symmetry:
    52 %
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    3.6 V
  • Frequency Stability:
    ±25 ppm
  • Minimum Operating Supply Voltage:
    2.25 V
  • Dimension:
    5 x 3.2 mm
  • Load Capacitance:
    N/A
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Family:
    N/A
  • Frequency Aging:
    ±5 ppm/(1st) Year