DSC1001DI1-004.9152
Microchip Technology
Oscillator MEMS 4.9152MHz ±50ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin CDFN SMD Tube
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: DSC1001DI10049152
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Microchip Technology
  • Part No:
    DSC1001DI1-004.9152
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Frequency Aging:
    ±5 ppm/(1st) Year
  • Load Capacitance:
    15 pF
  • Minimum Operating Supply Voltage:
    1.7 V
  • Dimension:
    2.5 x 2 mm
  • Maximum Symmetry:
    55 %
  • Family:
    N/A
  • Frequency Stability:
    ±50 ppm
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    3.6 V