ATTINY25-20MUR
Microchip Technology
MCU - 8-bit AVR RISC - 2KB Flash - 128 Byte SRAM - 128 Byte EEPROM - 20 MHz - 3.3V/5V - -40°C to +85°C - 20 Pin WQFN - Tape&Re ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
MCU - 8-bit AVR RISC - 2KB Flash - 128 Byte SRAM - 128 Byte EEPROM - 20 MHz - 3.3V/5V - -40°C to +85°C - 20 Pin WQFN - Tape&Reel