- MO3WS-102JTR
MO3WS-102JTR
Meritek Electronics
1000ohm - +/-5% - 3W Mini Metal Oxide Resistor Axial Lead Tape and Reel
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description
Search Keywords: MO3WS102JTR
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Meritek Electronics
Part No:MO3WS-102JTR
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533290000
COO:TW
ECCN:EAR99
Reel Pack:
1000 -
Termination Style:Axial
Power Rating:3 W
Resistance Value:1 KOhm
Tolerance:5 %
Temperature Coefficient:±200 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 235 °C
Dimension:15.5 x 5 mm