UF80B12-BWHR
Mechatronics
Fan Tubeaxial - 115VAC - Square - 80mm x 80mm - Ball - 24.0 CFM (0.672m³/min) - 35.0 dB(A) - 2 Wire Leads.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Case Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: UF80B12BWHR
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Mechatronics
  • Part No:
    UF80B12-BWHR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Category:
    AC Fan
  • Dimension:
    80 x 80 x 25 mm
  • Voltage Rating:
    115 V
  • Power Rating:
    11 W