WDR-120-24
MEAN WELL
AC/DC Industrial DIN rail power supply - Output 24VDC at 5A - metal case - Ultra wide input 180-550VAC for single and 3-phase ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
AC/DC Industrial DIN rail power supply - Output 24VDC at 5A - metal case - Ultra wide input 180-550VAC for single and 3-phase mains network.
Search Keywords: WDR12024
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    WDR-120-24
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dimension:
    125.2 x 40 x 113.5 mm
  • AC Input Voltage:
    180 to 550 V
  • Efficiency:
    91(Typ) %
  • DC Input Voltage:
    254 to 780 V