USP-500-15
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 15V@27A - 405W
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: USP50015
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    USP-500-15
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dimension:
    254 x 127 x 41mm
  • AC Input Voltage:
    90 to 264 V
  • DC Input Voltage:
    127 to 370 V