USP-150-12
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 12V@12.5A - 150W
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: USP15012
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    USP-150-12
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • DC Input Voltage:
    127 to 417 V
  • AC Input Voltage:
    90 to 295 V
  • Dimension:
    215 x 67.4 x 33mm