SE-1000-12
MEAN WELL
AC-DC Enclosed Switching Power Supply, Single Output, 12V, 83.3A, 999.6W, 2.5" H x 5" W x 10.9" L.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
End of Life: Final orders must be placed by 12/31/2026
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SE100012
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    SE-1000-12
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • AC Input Voltage:
    90 to 132,180 to 264 V
  • DC Input Voltage:
    254 to 370 V
  • Dimension:
    278 x 127 x 63.5 mm