SDR-960-24
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 24V@40A - 960W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SDR96024
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    SDR-960-24
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Efficiency:
    94(Typ) %
  • Dimension:
    150 x 110 x 125.2 mm
  • DC Input Voltage:
    254 to 370 V
  • AC Input Voltage:
    180 to 264 V