SD-500L-24
MEAN WELL
DC-DC Enclosed converter; Input 19-72Vdc; Output +24Vdc at 21A; 2000Vdc I/O isolation; 12Vdc Vsb; Forced air cooling
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SD500L24
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    SD-500L-24
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Family:
    SD-500
  • Input Voltage:
    19 to 72 V
  • Dimension:
    215 x 115 x 50 mm