RSP-320-12
MEAN WELL
AC/DC Single output enclosed power supply - Output 12VDC single output at 26.7A - PFC - forced air cooling - 1U low profile.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RSP32012
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    RSP-320-12
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • DC Input Voltage:
    124 to 370 V
  • Dimension:
    215 x 115 x 30 mm
  • AC Input Voltage:
    88 to 264 V