RSP-1600-27
MEAN WELL
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU) - ITE - 1 Outputs - 1.593 kW - 27 V - 59 A.
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RSP160027
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    RSP-1600-27
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dimension:
    300 x 85 x 41 mm
  • AC Input Voltage:
    90 to 264 V
  • DC Input Voltage:
    127 to 370 V