RSP-1000-12
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 12V@60A - 720W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RSP100012
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    RSP-1000-12
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • AC Input Voltage:
    90 to 264 V
  • DC Input Voltage:
    127 to 370 V
  • Dimension:
    295 x 127 x 41 mm