RSD-60H-12
MEAN WELL
Module DC-DC 110VIN 1-OUT 12V 5A 60W 5-Pin
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RSD60H12
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    RSD-60H-12
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Mounting:
    Screw
  • Input Voltage:
    40 to 160 V
  • Dimension:
    128 x 60 x 25 mm