RSD-300C-12
MEAN WELL
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 12V 25A 300W 5-Pin
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RSD300C12
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    RSD-300C-12
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Family:
    RSD-300
  • Input Voltage:
    33.6 to 62.4 V
  • Dimension:
    216 + 30(Max) x 96.5 x 40 mm