PSPA-1000-24
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 24V@42A - 1008W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PSPA100024
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    PSPA-1000-24
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • DC Input Voltage:
    N/A
  • Dimension:
    185 x 120 x 93 mm