PSD-45B-24
MEAN WELL
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 24V 1.875A 45W 8-Pin
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PSD45B24
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    PSD-45B-24
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Mounting:
    Screw
  • Number of Outputs:
    1
  • Dimension:
    127 x 76 x 30 mm
  • Family:
    PSD-45B-24
  • Input Voltage:
    36 V