PSD-15A-12
MEAN WELL
15W DC to DC Single Output Switching Power Supply
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PSD15A12
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    PSD-15A-12
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dimension:
    94 x 49 x 25 mm
  • Number of Outputs:
    1
  • Input Voltage:
    18 V