PLC-100-27
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 95.85W - Adj: 27 Vdc @ 3,550mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: PLC10027
  • Part No:
    PLC-100-27
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Maximum Output Power:
    95 W
  • Output Voltage Range:
    20.25 to 27 VDC
  • Maximum Output Current:
    3,550 mA (3.55 A)
  • Operating Temperature:
    -30 to 50 °C