PCD-25-1400B
MEAN WELL
AC/DC LED Powr Sply - Const Curr - 25.2W - Fixed: 25 Vdc (OC) @ 1,400mA - Dim: AC Line Phase Cut
Description +
Search Keywords: PCD251400B
  • Part No:
    PCD-25-1400B
  • Maximum Output Power:
    25 W
  • Output Voltage Range:
    12.0 to 18.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,400 mA (1.4 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    180
  • Maximum AC Input Voltage:
    295
  • Operating Temperature:
    -30 to 60 °C