PCD-16-700B
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr - 16.8W - Fixed: 35 Vdc (OC) @ 700mA - Dim: AC Line Phase Cut
Description +
Search Keywords: PCD16700B
  • Part No:
    PCD-16-700B
  • Maximum Output Power:
    16 W
  • Output Voltage Range:
    15.0 to 24.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    700 mA (0.7 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    180
  • Maximum AC Input Voltage:
    295
  • Operating Temperature:
    -30 to 60 °C