NPF-60D-36
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 60.12W - Fixd:36 Vdc @ 1,670mA - Dim: 0-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: NPF60D36
  • Part No:
    NPF-60D-36
  • Type:
    Constant Current
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    60 W
  • Output Voltage Range:
    21.6 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,670 mA (1.67 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C