NPF-120D-54
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 124.2W - Fixd:54 Vdc @ 2,300mA - Dim: 0-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: NPF120D54
  • Part No:
    NPF-120D-54
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    124 W
  • Output Voltage Range:
    32.4 to 54.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,300 mA (2.3 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C