NPF-120D-48
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 120W - Fixd:48 Vdc @ 2,500mA - Dim: 0-10 Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: NPF120D48
  • Part No:
    NPF-120D-48
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    120 W
  • Output Voltage Range:
    28.8 to 48.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,500 mA (2.5 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C