NPF-120-42
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 121.8W - Fixed:42 Vdc @ 2,900mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: NPF12042
  • Part No:
    NPF-120-42
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    121 W
  • Output Voltage Range:
    42.0 Vdc (Nom)
  • Maximum Output Current:
    2,900 mA (2.9 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C