MPM-30-3.3ST
MEAN WELL
AC/DC Power Supply Single-OUT 3.3V 6A 19.8W 4-Pin
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MPM3033ST
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    MPM-30-3.3ST
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Efficiency:
    82.5(Typ) %
  • Input Connector Type:
    Screw Terminal Block
  • Input Frequency:
    47 to 63 Hz
  • DC Input Voltage:
    N/A
  • Dimension:
    91 x 39.5 x 28.5 mm
  • AC Input Voltage:
    110,230 V