LRS-350-12
MEAN WELL
AC-DC Single output enclosed power supply; Universal AC input; Output 12Vdc at 29A; Up to 5G vibration; 1U low profile
Description +
Search Keywords: LRS35012
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    LRS-350-12
  • Unit of Measure:
  • Dimension:
    215 x 115 x 30 mm
  • DC Input Voltage:
    240 to 370 V
  • AC Input Voltage:
    90 to 132,180 to 264 V