LRS-100-12
MEAN WELL
AC-DC Single output enclosed power supply; Universal AC input; Output 12Vdc at 8.5A; Up to 5G vibration; 1U low profile
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LRS10012
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    LRS-100-12
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • DC Input Voltage:
    120 to 373 V
  • AC Input Voltage:
    85 to 264 V
  • Dimension:
    129 x 97 x 30 mm