LPF-90D-30
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 90W - Fixd: 30 Vdc @ 3,000mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: LPF90D30
  • Part No:
    LPF-90D-30
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    90 W
  • Output Voltage Range:
    18.0 to 30.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    3,000 mA (3.0 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C