LOP-500-12
MEAN WELL
AC/DC Open Frame Power Supply (PSU) - 1 Output: 12 V, 25 A - 80 to 264 VAC, 113 to 370 VDC Input - 300 W - 4 kV - 93.5% Effici ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
AC/DC Open Frame Power Supply (PSU) - 1 Output: 12 V, 25 A - 80 to 264 VAC, 113 to 370 VDC Input - 300 W - 4 kV - 93.5% Efficiency - Chassis Mount.