LDD-600LW
MEAN WELL
- Const Curr - Not Spec'd - Fixed: 600mA (0.6 A) - Dim: 32 Vdc @ PWM --
Description +
Search Keywords: LDD600LW
  • Part No:
    LDD-600LW
  • Output Voltage Range:
    2.0 to 32.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    600 mA (0.6 A)
  • Maximum DC Input Voltage:
    36
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C