LDD-350LS
MEAN WELL
- Const Curr - Not Spec'd - Fixed: 350mA - Dim:32 Vdc @ PWM --
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LDD350LS
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    LDD-350LS
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    Tw
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    DC/DC
  • Style:
    Module
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    PWM
  • Maximum Output Power:
    Not Specified
  • Output Voltage Range:
    9.0 to 32.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    350 mA (0.35 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    Not App
  • Maximum AC Input Voltage:
    Not App
  • Minimum DC Input Voltage:
    9
  • Maximum DC Input Voltage:
    32
  • Termination Style:
    SMT Leads
  • Input Connector Type:
    SMT Leads
  • Output Connector Type:
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C