IRM-02-3.3S
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 3.3V@0.6A - 2W - SMD Module
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: IRM0233S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    IRM-02-3.3S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input Frequency:
    47 to 63 Hz
  • Input Connector Type:
    PC Pins - SMT
  • Dimension:
    33.7 x 22.2 x 16 mm
  • AC Input Voltage:
    85 to 305 V
  • Family:
    IRM-02
  • DC Input Voltage:
    120 to 430 V