- IDLC-45-350
Description
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 33.25W - Fixed: 118 Vdc (OC) @ 350mA - Dim: 0-10 Vdc/PWM
Search Keywords: IDLC45350
Supplier:MEAN WELL
Part No:IDLC-45-350
1 -
Input/Output Type:AC/DC8097
Style:Enclosed
Type:Constant Current
Output Type:Fixed, Dimmable
Dimming:0 to 10 Vdc/PWM
Maximum Output Power:33 W
Output Voltage Range:57 to 95 VDC
Maximum Output Current:350 mA (0.35 A)
Maximum DC Input Voltage:417
Termination Style:Terminal Block
Input Connector Type:Screw Clamp Terminal Block - Covered
Output Connector Type:Terminal Block - Covered
Operating Temperature:-20 to 85 °C