HVGC-65-700B
MEAN WELL
AC/DC LED Powr Sply - Const Curr - 65.1W - Fixed: 93 Vdc @ 700mA - Dim: 0-10 Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: HVGC65700B
  • Part No:
    HVGC-65-700B
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    65 W
  • Output Voltage Range:
    9.0 to 93.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    700 mA (0.7 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C